Declaraţiile Mariei Şarapova, după o nouă victorie în faţa Simonei Halep: A fost dificil

| 16 aug, 2014

Maria Sarapova a invins-o din nou pe Simona Halep, in sferturile de finala ale Mastersului de la Cincinnati, dupa un meci in care din nou romanca a avut 1-0 la seturi, asa cum s-a intamplat si in finala de la Madrid.

Sportiva din Rusia a recunoscut la capat de meci ca partida a fost extrem de dificila, mai ales prin prisma faptului ca a fost iarasi nevoita sa revina de la 0-1: "A fost un prim set destul de slab din partea mea. Cred ca am avut cel mai slab procentaj pe primul serviciu de mult timp incoace. Nimic nu a mers asa cum imi doream. Aveam nevoie cu siguranta sa fac cateva lucruri diferit pentru a deveni mai consistenta, dar sa pastrez agresivitatea, care functioneaza impotriva ei.", declara Maria Sarapova, la conferinta de presa oficiala, de dupa partida.

Scorul a fost 3-6, 6-4, 6-4 pentru rusoaica, Sharapova mergand mai departe in semifinalele turneului.

Este a 5-a victorie pentru Maria in tot atatea meciuri directe dintre ea si Simona Halep.

Tag-uri: Maria Şarapova