LIGA CAMPIONILOR. Steaua, egal în extremis cu Partizan. Urmează un retur de foc

| 29 iul, 23:27

Steaua și Partizan au terminat la egalitate, 1-1, în prima manșă a turului III al preliminariilor UEFA Champions League.

Partizan a început mai bine meciul și a controlat prima repriză. Sîrbii au avut marile ocazii prin Zivkovici, dar Cojocaru s-a opus de fiecare dată.

Steliștii au replicat prin Hamroun, cel mai bun jucător al roș-albaștrilor, dar scorul la pauză a fost alb.

Partizan a început bine a doua repriză și a deschis scorul prin fundașul Vulicevici, care a înscris cu un șut la colțul lung de la 12 metri!

Steaua a încercat să egaleze, iar căpitanul Varela a egalat scorul în minutul 81. Fundașul a profitat de o gafă a portarului advers și a marcat cu capul din șase metri.

În ultimele minute, ambele echipe au avut două mari ocazii, dar scorul a rămas același, iar calificarea se va decide la Belgrad. Returul Partizan - Steaua se va disputa miercuri 5 august, de la ora 21:30