Liga I: Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 0-0

| 29 sep, 2014

Steaua Bucureşti şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 0-0, duminică seara, pe stadionul ''Steaua'', într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.

Astra a fost mai periculoasă în prima repriză, când şi-a creat mai multe ocazii la poarta lui Arlauskis, dar Budescu (1, 12, 29), Seto (10), Pliatsikas (32) sau De Amorim (43). Campioana şi-a creat situaţii mari de gol după pauză, având bare prin Chipciu (48) şi Breeveld (65). Keşeru (59) a irosit şi el o oportunitate, dar şi Gabriel Enache (75) a trecut pe lângă gol.

În 21 de partide directe în Liga 1, Steaua are 10 victorii, Astra 6, iar 5 partide s-au încheiat nedecis.

Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu 0-0, stadion 'Steaua' - Bucureşti