Cine sunt elevii de nota 10 la BAC și care sunt liceele pe care le-au absolvit

| 13 iul, 10:16

56 de candidati au obtinut anul acesta media 10 la aceasta sesiune a examenului din Bacalaureat. Asta inseamna ca respectivii candidati au luat note maxime la fiecare testare pe care au sustinut-o in cadrul examenului. Amintim ca rata de promovare de la BAC 2016 este de 66,7%.

1. Jurju Andra Teodora de la Liceul de Arte "Regina Maria" din Alba Iulia- specializarea Muzica

2. Medrut Georgiana Maria de la Colegiul Nationa "Horea Closca si Crisan" din Alba Iulia - specializarea Filologie

3. Chiran Lorena - Florina de la Colegiul National "Zinca Golescu" din Pitesti - specializarea Stiinte Sociale

4. Neacsu Dragos Ion de la Colegiul National "Dinicu Golescu" din Campulung - specializarea Matematica-Informatica

5. Radu Adina - Maria de la Colegiul National "Ion C. Bratianu" din Pitesti- specializarea Stiinte ale Naturii

6. Chempf Nicole-Alice
de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti -specializarea Filologie

7. Gherghescu Ioana de la Colegiul National "Sfantul Sava" din Bucuresti- specializarea Stiinte ale Naturii

8. Munteanu Irina-Denisa de la Colegiul Economic "V. Madgearu" din Bucuresti - specializarea Tehnician in activitati economice

9. Plesa Andreea de la Colegiul National "Sfantul Sava" din Bucuresti-specializarea Matematica-Informatica

10. Simeanu Iuliana- Gabriela de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti - specializarea Stiinte ale Naturii

11. Stefan Elena - Ramona de la Colegiul National "Mihai Viteazul" din Bucuresti - specializarea Matematica-Informatica

12. Tudoran Catalina - Andreea
de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti - specialiarea Filologie

13. Iftime S. Alexandra Carla de la Colegiul National "Mihai Eminescu" din Oradea - specializarea Filologie

14. Popescu Ioana de la Colegiul National "Andrei Muresanu" din Bistrita- specializarea Stiinte ale Naturii

15. Bodean Ioana de la Colegiul National "Andrei Saguna" din Brasov - specializarea Stiinte Sociale

16. Similie Mara Alexandra
de la Colegiul National "Dr. Ioan Mesota" din Brasov - specializarea Stiinte ale Naturii

17. Vizitiu Mara de la Colegiul National "Andrei Saguna" Brasov - specializarea Stiinte ale Naturii

18. Neagu Robert-Mihai de la Colegiul National "B.P. Hasdeu" din Buzau - specializarea Matematica-Informatica

19. Andreescu Radu Cristian de la Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu" din Cluj-Napoca - specializarea Stiinte Sociale

20. Oltean Raul - Bogdan de la Colegiul National "George Baritiu" din Cluj-Napoca - specializarea Stiinte Sociale

21. Bukkosi George-Daniel de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

22. Dobrin George-Costin de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

23. Morariu Agnes Maria de la Liceul Teoretic "Ovidius" din Constanta -  specializarea Stiinte ale Naturii

24.Sfetcu Andreea Tamina de la Liceul Teoretic "Ovidius" din Constanta-  specializarea Stiinte ale Naturii

25. Grozavu Andra de la Colegiul National "Ienachita Vacarescu" din Targoviste - specializarea Matematica-Informatica

26. Mateescu Georgiana Iustina de la Colegiul National "Fratii Buzesti" din Craiova - specializarea Stiinte ale Naturii

27. Florescu Oana - Mihaela de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Matematica-Informatica

28. Ionele Delia-Roxana de la Colegiul National "George Cosbuc" din Motru - specializarea Matematica-Informatica

29. Ifsan Ioana-Paricia de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Matematica-Informatica

30. Mergea Adina-Gabriela de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Filologie

31. Necula Gabriela de la Colegiul National "Vasile Alecsandri"din Galati - specializarea Filologie

32. Calcii Cosmin-Florin de la Colegiul National "Ion Maiorescu" din Giurgiu - specializarea Matematica-Informatica

33. Baicu Miruna-Catalina de la Colegiul National "Decebal" din Deva - specializarea Stiinte ale Naturii

34. Bibire Miruna Elena de la Colegiul National "Mihai Eminescu" din Iasi- specializarea Filologie

35. Pantilimonescu Florina de la Colegiul National "Costache Negruzzi" din Iasi - specializarea Matematica-Informatica

36. Avram Lara Andra de la Colegiul National "Gheorghe Sincai" din Baia Mare - specializarea Matematica-Informatica

37. Bocsa Andreea Ioana de la Colegiul National "Dragos Voda" din Sighetu Marmatiei - specializarea Matematica-Informatica

38. Cioanta Andrada-Ramona de la Colegiul National "Vasile Lucaciu" din Baia Marea - specializarea Filologie

39. Pacurar Aralda Dora
de la Colegiul National "Dragos Voda" din Sighetu Marmatiei - specializarea Matematica-Informatica

40. Pop Iasmina Roxana
de la Colegiul National "Gheorghe Sincai" din Baia Mare - specializarea Matematica-Informatica

41. Berindean Ioana de la Colegiul National "Alexandru Papiu Ilarian" din Targu Mures- specializarea Stiinte ale Naturii

42. Gheoldan Laura-Mihaela de la Colegiul National "Petru Rares" din Piatra-Neamt - specializarea Stiinte ale Naturii 

43. Hetea Corina de la Colegiul National "Petru Rares" din Piatra-Neamt - specializarea Stiinte ale Naturii 

44. Florescu Amalia Gabriela de la Colegiul National "Nicolae Grigorescu" din Campina - specializarea Matematica-Informatica

45. Fagetan Cristina Maria de la Colegiul National "Gh. Lazar" din Sibiu - specializarea Stiinte ale Naturii

46. Simion Alexandra Maria de la Colegiul National "Gh. Lazar" din Sibiu - specializarea Matematica-Informatica

47. Ciobanu DanielLiceul Tehnologic din Dorna Candrenilor - specilizarea Tehnician in activitati economice

48. Lavric Adina Luisa de la Colegiul National "Eudoxiu Hurmuxachi" din Radauti - specializarea Stiinte ale Naturii

49. Nistor Andreea
de la Colegiul National "Petru Rares" din Suceava - specializarea Stiinte ale Naturii

50. Prelipcean Mihai de la Colegiul National "Stefan cel Mare" din Suceava - specializarea Matematica-Informatica

51. Greaca Elena Livia de la Liceul de Arte "Victor Giuleanu" din Ramnicu Valcea - specializarea Arte plastice si decorative

52. Marica Andreea-Madalina
de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Matematica-Informatica

53. Popovschi-Stricescu Diana-Alexandra de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Stiinte ale Naturii

54. Vlad Ana-Diana de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Stiinte ale Naturii

55. Arcaleanu Bianca-Gianina de la Liceul Toretic "Mihail Kogalniceanu" din Vaslui - specializarea Stiinte Sociale

56. Ghintuiala Alexandra de Colegiul National "Gh. Rosca Codreanu" din Barlad - specializarea Stiinte Sociale

loading...

Ştirile orei

Comentarii
Adauga un comentariu nou
COMENTARIU NOU
Login
Autorul este singurul responsabil pentru comentariile postate pe acest site si isi asuma in intregime consecintele legale, implicit eventualele prejudicii cauzate, in cazul unor actiuni legale impotriva celor afirmate.

ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMĂ