Chiricheş a jucat 60 de minute la Tottenham în meciul pierdut cu West Ham

| 03 mai, 2014

Fundaşul român Vlad Chiricheş a fost introdus pe teren în minutul 28 al înfrângerii (0-2) suferite de Tottenham pe terenul altei echipe londoneze, West Ham, sâmbătă, în primul meci din etapa 37-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Vlad Chiricheş l-a înlocuit pe Harry Kane, la un minut după ce acesta a marcat în propria poartă, deschizând scorul. Stewart Downing a majorat diferenţa în minutul 44. Tottenham a jucat cu un om mai puţin din minutul 25, după cartonaşul roşu văzut de Younes Kaboul (Tottenham, 25).

Celelalte meciuri ale etapei au loc de sâmbătă până luni.

În clasament conduce Liverpool - 80 puncte (36 j), urmată de Chelsea - 78 p (36 j), Manchester City - 77 p (35 j), Arsenal - 73 p (36 j), Everton - 69 p (36 j), Tottenham - 66 p (37 j), Manchester United - 60 p (35 j) etc. West Ham, fosta echipă a lui Răzvan Raţ, ocupă locul 13, cu 40 de puncte, şi este sigură că rămâne în Premier League.