Simona Halep se califică în optimile de la Indian Wells după o victorie 6-2, 6-4 cu Makarova

| 14 mar, 08:34

Simona Halep (5 WTA) a învins-o luni dimineaţă pe Ekaterina Makarova (Rusia, 32 WTA), scor 6-2, 6-4, şi s-a calificat în "optimile" de la Indian Wells, competiţie de categorie Premier Mandatory.

Halep, care este campioană en-titre, se va duela cu Barbora Strycova (Cehia, 37 WTA) pentru un loc în sferturile de finală.

Campioana en-titre mai face un pas spre apărarea trofeului, câştigând într-o oră şi 6 minute în faţa rusoaicei pe care acum o conduce cu 3-1 la general! Simona a încheiat meciul în stil de mare jucătoare, cu un break, al patrulea al partidei pentru ea.