CM 2014. Incredibilul moment din pauza meciului Brazilia - Germania. Ce s-a întâmplat în VESTIARUL NEMȚILOR

| 10 iul, 2014

CM 2014. Internaţionalul german Mats Hummels a declarat că la pauza meciului cu Brazilia, de marţi, scor 7-1 (5-0), el şi colegii săi şi-au propus ca în repriza secundă să rămână concentraţi şi nu să încerce să îi umilească pe brazilieni, informează Daily Mail, potrivit gandul.info.

Vezi şi: Mesajul HALUCINANT al unui politician malaezian după meciul epic Brazilia-Germania, 1-7

BRAZILIA - GERMANIA, CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. "Ne-am propus doar să rămânem concentraţi şi nu să încercăm să îi umilim. Am spus că trebuie să fim serioşi în continuare şi să ne concentrăm. Trebuie să îi arăţi respect adversarului şi este foarte important că am făcut asta şi că nu am încercat să arătăm magie sau aşa ceva. Era important să ne facem jocul 90 de minute", a spus Hummels.

Vezi şi: Cele mai bune GLUME despre meciul Brazilia - Germania 1-7 - GALERIE FOTO

CM 2014. El este de părere că echipa Germaniei trebuie să rămână "cu picioarele pe pământ", deoarece finala Cupei Mondiale va fi dificilă. "Trebuie să ne bucurăm de ce a fost, dar dacă pierdem finala, această semifinală nu ar mai valora nimic. Acest joc nu va avea niciun impact asupra finalei, deoarece va fi un meci total diferit. A decurs frumos, dar pentru noi nu va fi o problemă să rămânem realişti", a precizat Hummels.

Vezi şi: CM 2014. Nemţii nu se opresc niciodată