Cristian Tudor Popescu, reacție savuroasă după victoria Simonei Halep la Roland Garros

| 02 iun, 2014

Jurnalistul de la Gândul a comentat calificarea româncei în sferturile Roland Garros.

"Simona a avut in fata o jucatoare extrem de talentata, care are potential de crestere, va fi in urmatorii ani cu siguranta in top. Victoria e importanta pentru ca Simona a facut fata unui plan de joc pus la punct de Paul Annacone, un antrenor extraordinar, plan care prevedea minge inalta pe reverul Simonei, scurte... . Simona a facut fata cu jocul ei de mare campion. Am fost sigur ca va castiga dupa ce a luat primul set. Singura problema, ma ingrijoreaza ca a facut 6-7 duble greseli si in general probleme au pornit de la serviciul 2. Mi-e mai teama de Kuznețova ca adversar pentru Simona, avand in vedere experienta ei deosebita. În sferturi la Grand Slam nu mai exista meci usor. Cu oricine e greu. Trebuie sa te domini pe tine insati, lucrul asta l-a reusit Simona in toate meciurile de pana acum", a declarat Cristian Tudor Popescu, la Realitatea TV.